Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielki Atlas Kampanii Francuskiej 1940 roku
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Genera? (wydawca)

Wysłany: Pią 30 Mar, 2018   

staram się, być może w tym roku mi się uda.

Delwin
Szeregowy

Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Oj, przydałoby się. Czytam teraz o kampanii francuskiej co mi tylko wpadnie w ręce i bez mapy jak bez ręki...

Bukow
Kadet

Wysłany: Wto 29 Sty, 2019   

Delwin napisał/a:
Oj, przydałoby się. Czytam teraz o kampanii francuskiej co mi tylko wpadnie w ręce i bez mapy jak bez ręki...

mam to samo. Dobre opracowania wojskowe mają poważne braki w mapach. ciężko się zorientować jak wygląda sytuacja jednostki o której się czyta i gdzie danym dniu w ogóle jest.

dixie
St. sier?ant

Wysłany: Śro 30 Sty, 2019   

Bukow napisał/a:
Delwin napisał/a:

mam to samo. Dobre opracowania wojskowe mają poważne braki w mapach. ciężko się zorientować jak wygląda sytuacja jednostki o której się czyta i gdzie danym dniu w ogóle jest.

Czyli nie są takie dobre. Tekst to nie wszystko.
Czasem jest to efekt cięcia kosztów, ale wg mnie to droga donikąd, bo kłaniając się mniej zasobnym, wydawca wypina się na bardziej wybrednych.
A można by dać zwykłą sztabową "setkę" jak p. Tym do książki o 1DPanc w Normandii. Tylko kto dziś jeszcze potrafi takie mapy czytać? :>

Odpowiedz do tematu