Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Interpretacja przepisów
Autor Wiadomość
Gryf
Szeregowy
Gryf

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. To wszystko wynika w sumie z instrukcji , ale dobrze mieć pewność interpretacji :smile:

CichyLas
Kadet

Wysłany: Śro 02 Sty, 2019   

1.- faza ruchu jednostek pieszych - odział piechoty wykonuje ruch. Zakończywszy ruch ma przed sobą w bezpośrednim sąsiedztwie oddz. kuszników w ruchu.
-faza ataku oddz. pieszych - w/w jednostka piesza(siła 2) atakuje w/w oddz. kuszników (siła 0 bo oddz. w ruchu) - stosunek sił 2:0. Jak mam mam do tego podejść by ustalić odczyt w tabeli wyników walki?
2. W fazie ataku oddz. pieszych(gra Peipus Lake) jest napisane:
,, Wszystkie oddz, piesze gracz posiadającego inicjatywę i mające w swim sąsiedztwie wrogie jednostki muszą wykonać atak" -jednostki piechoty nie maja stref kontroli czy ich strefa kontroli obejmuje wszystkie 6 sąsiednich pól?

woj1982
Plutonowy

Ad1. Siła 1,dlatego dwie jednostki łuczników/kuszników mogą stać na jednym polu, czyli stosunek 2:1,duchów się nie atakuje :wink:
AD. 2 piechota też ma "front" :razz: , 3 pola przednie.

CichyLas
Kadet

1- to czemu na oddz. kuszników w ruchu jest siła 0 pkt? :P jeśli twoim zdaniem mają siłe 1 to w przypadku dwu oddz powinno byc razem dwa. ale jesli jest napisane ZERO to nijak 0+0 to ZERO ale nigdy 1 albo 2
2-po co w takim razie ten zapis że wokoło?

[ Dodano: Pią 04 Sty, 2019 ]
pewnie zle pytanie postawiłem dotyczące kuszników, opieram sie o Jezioro Pejpus bo ogólnej instrukcji do systemu nie posiadam. Kusznicy w pozycji strzeleckiej posiadają 1 pkt siły wiadomo ze mogą byc dwa na stosie itd., ale co z kusznikami w ruchu gdzie na żetonie widnieje siła 0? Jak podejsc do tego w walce?
Wiadomo nie duchy panie woj1982. Ja mogę osobiście odpowiednio ustawic własne założenia reguły ale nie w tym rzecz. Nie znalazłem nic w instrukcji stąd te pytania. Myślę zę twórca jakies założenia miał co do walki w zwarciu opisując avers 1pkt, siły a revers 0 pkt, siły + znacznik ruchu tylko jakie?

stanley
Porucznik

Wysłany: Pią 04 Sty, 2019   

Łucznicy - Kusznicy

walka bezpośrednia - 1PS
ostrzał z łuków, kusz - położenie bojowe ostrzał z siłą np 2PS

w położeniu marszowym walka bezpośrednia - 1PS
brak możliwości ostrzału z łuków lub kusz

Wojciech Zalewski
Genera? (wydawca)

Wysłany: Pon 28 Sty, 2019   

chodzi o ich siłę walki bezpośredniej, Nie mają jej, ale to nie oznacza, ze można postawić milion łuczników na jednym polu :) bo nadal mają 0. Dwóch maksymalnie

Odpowiedz do tematu