To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

WAR SHIPS - Morza i Okręty

Wojciech Zalewski - Pon 01 Gru, 2014
Temat postu: Morza i Okręty
Morza i Okręty to nowy system nad którym pracujemy z Bartkiem Batkowskim od ponad roku. Pierwsza wersja tej gry powstała podczas jednej z naszych podróży i była testowana przy każdej kolacji :) . Będzie to bardzo prosty system walki żaglowców na nieskończonej ilości map.
Każdy z graczy otrzyma od kilku do kilkunastu okrętów i statków i będzie musiał wykonać powierzone zadanie. Oczywiście przeciwnik zrobi wszystko by mu to uniemożliwić i wykonać swoje rozkazy. Gra będzie dostępna dla graczy od lat 7-8 lub młodszych i będzie miał scenariusze trudniejsze i łatwiejsze.
Gracze będą losować zadania tak by dla pozostałych graczy były one zagadką. Gra nie ma ograniczenia ilości uczestników i dołączyć będzie mógł każdy. Będą konwoje, bitwy morskie i abordaże. A wszystko zawarte na jednej karcie przepisów.
Postaram się wydać grę w ciągu pół roku.

dixie - Wto 02 Gru, 2014

Ufff, doczekalimy wreszcie powiewu morskiej bryzy :mrgreen:

Czy przewidziane są jakieś szersze testy dla prawie-wtajemniczonych namolnych graczy?

Wojciech Zalewski - Wto 02 Gru, 2014

jak najbardziej, i nie ukrywam, że o Tobie myślałem :)
Grisznak - Wto 02 Gru, 2014

O, miła niespodzianka. A już myślałem, że B-XXI ich limit wyczerpało.
Wojciech Zalewski - Pią 12 Gru, 2014

moduł 1, oczywiście jedynie eksperymentalny... ale okręty już pływają :)
Radosław Kotowski - Sob 13 Gru, 2014

Bardzo ładne :)
Wojciech Zalewski - Pon 15 Gru, 2014

"Wyspy Piratów" - Wojny Okrętów
Wojciech Zalewski - Śro 17 Gru, 2014

pierwsi dowódcy:
Wojciech Zalewski - Pią 09 Sty, 2015

i okładka. Cała gra wraz z przepisami będzie w Taktyce
dixie - Pią 09 Sty, 2015

No to gruby numer się szykuje :mrgreen:
Jeden arkusz z żetonami i jeszcze_nie_wiem_ile arkuszy z kartami okrętów..., ale 4, to chyba minimum, żeby to miało sensowną wielkość (niech je tylko skończę, pracochłonne łajzy się okazały :evil: ).
A może by pójść dwutorowo? W Taktyce uproszczona, a w pudełku pełen wypas? Zwłaszcza, że okładka już jest ;)
Temat ma ogromny potencjał :roll:

PS. Czy alternatywne żetony dowódców się o czegoś przydały?

Wojciech Zalewski - Pią 09 Sty, 2015

żetonów nie mogłem wykorzystać :) ale dziękuję
temat jest wyjątkowo rozwojowy
ale robimy grę prostą o milionach scenariuszy...

Bormac - Pią 09 Sty, 2015

Tak z ciekawości - angielska nazwa systemu celowo jest błędna? Wydaje mi się, że poprawnie powinno być "Warships". ;)
Dominik - Pią 09 Sty, 2015

"Warships" to nie byłyby po prostu okręty wojenne? Może bardziej coś w stylu "War of ships", tyle że ja za dobry z angielskiego niestety nie jestem.
dixie - Sob 10 Sty, 2015

Powinno być "Battle ships" jeśli by już tłumaczyć z naszego, choć teraz przypomina "Pancer niki" :D
To może już lepiej "Battle sailings"? Nie będzie wątliwości o jaki napęd chodzi :lol:

Grisznak - Wto 03 Lut, 2015

https://boardgamegeek.com/boardgame/109291/sails-glory - taka ciekawostka, wyszła w ubiegłym roku i to kickstarterowo. Jak się chce trafić dziś do szerokiego odbiorcy, to tak się to robi.
Wojciech Zalewski - Wto 03 Lut, 2015

jedyne 180 zł
za taką cenę trafiłbym wszędzie :)

Grisznak - Wto 03 Lut, 2015

Zapraszam do dowolnego sklepu z grami planszowymi. Ceny 200 zł i powyżej to nie jest tam nic dziwnego, a ok. 100 zł to niska średnia. Ta gra wcale nie jest taka droga jak na standardy rynku. Ludzie gotowi są płacić takie ceny, jeśli gry są atrakcyjne wizualnie (a nie ma co kryć, modele okrętów przyciągają wzrok).

szukam w Polsce wykonawcy okrętów i nie ma chętnych, jakby coś proszę o kontakt
dixie - Wto 03 Lut, 2015

Mam znajomego, który rzeżbi artystycznie w żywicy (prototyp, później większe ilości robi jako odlewy). Głównie figurki, ale jak napomknąłem mu niedawno o żaglowcach, to nie protestował jakoś stanowczo. Dopytać, czy by spróbował?

jak najbardziej, poproszę, a jak się zgodzi to jakiś mail od albo do...