To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

Plany wydawnicze - Zapytanie...

Magon - Sob 25 Sty, 2014
Temat postu: Zapytanie...
Niech będzie, ze skorzystam z tego działu.
Ja mam takie pytanie, techniczne, do Naczelnego Kartografa :grin: O ile nie jest to informacja z gatunku "streng geheim", to w jakim formacie są przygotowywane mapy gier do ostatecznego druku?

Wojciech Zalewski - Sob 25 Sty, 2014

nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale format to PDF
Magon - Sob 25 Sty, 2014

Tak, dobrze, dziękuję :o
Po prostu finalnym produktem jest .pdf. Niezależnie od tego, w jakim formacie plik był zapisywany wyjściowo (.png; .bmp; .dwg etc), na końcu jest konwertowany do .pdf?

tak
Magon - Sob 25 Sty, 2014

A czy jest jakiś program, w którym nie trzeba rysować mapy "na piechotę", ale można, np. w ramach gospodarowania warstwami, "podłożyć" plik z mapą pod siatkę heksagonalną (odpowiednio wyskalowaną) i w ten sposób spokojnie nanosić elementy na mapę rysowaną? :roll:

wszystko można, ale to zła droga, bo podkładane mapy zawsze zamierają elementy niepożądane. i trzeba nad nimi popracować
Magon - Sob 25 Sty, 2014

No tak, ale wydaje mi się, że taka podkładka pozwalałaby szybko zaznaczyć punkty orientacyjne, jakby "zamocować" mapę na siatce?

A to już inna uwaga. Tak robimy zawsze na początku.
Magon - Sob 25 Sty, 2014

Wpadłem na to czysto intuicyjnie :grin:

Holmes jak nic :)
Magon - Nie 26 Sty, 2014

Niezupełnie, on wpadał na coś dedukcyjnie :wink:
A tak prawdę powiedziawszy, to robienie mapek na komputerze, jakoś mi nie leży. Cały czas mam wrażenie, że nie ogarniam wszystkiego i brakuje mi tego oglądu całości, obrotu kartki o centymetr w tę czy w tamtą stronę itp

Wojciech Zalewski - Nie 26 Sty, 2014

To kwestia kolejnych prób, po tysięcznej idzie już znacznie łatwiej.