Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ebro 1938
Autor Wiadomość
Baron83
Plutonowy

Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   Ebro 1938

Witam,

Gra na stole wygląda pięknie. Żetony również 10/10 :mrgreen:

Zaraz po rozstawieniu mam przede wszystkim pytanie - które jednostki uznajemy za międzynarodowe po obu stronach barykady (mniejsze prawdopodobieństwo dezorganizacji)?

W instrukcji (scenariusz Ebro) są chyba też dwa błędy w rozstawieniu: 151. BP i 101. BP (republikańskie) znajdują się po złej stronie Ebro (rozstawiłem zgodnie z kropkami naniesionymi na mapę).

P.S. A jak wyglądają zasięgi dowodzenia dla sztabów obu stron? Jak wygląda długość linii zaopatrzenia dla obu stron? Czy i kogo obowiązują zasady o koncentracji dywizji?

P.S.2 I Brygada 4. DP (nacjonaliści) w scenariuszu Ebro wchodzi w uzupełnieniach 27 lipca i potem 30 lipca, jak być powinno?

P.S.3 W którym momencie można podzielić republikańską brygadę na pododdziały? Notorycznie zdarza się, że taka decyzja następowała w momencie, gdy trzeba było się wycofać, ale republikanin wolał sobie "rozmienić" brygadę i tracąc np. 1 PS siły (a nie cały PSB brygady) zostać w miejscu... Co jak dla mnie wypacza sens gry.

Wojciech Zalewski
Genera? (wydawca)

Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

"międzynarodowa" jest 35. DP niejakiego świerczewskiego

Wojciech Zalewski
Genera? (wydawca)

Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

W instrukcji (scenariusz Ebro) są chyba też dwa błędy w rozstawieniu: 151. BP i 101. BP (republikańskie) znajdują się po złej stronie Ebro (rozstawiłem zgodnie z kropkami naniesionymi na mapę).

P.S. A - Dloa Repubblikanów jak dla sowietów, dla Nacjonalistów jak dla Niemców

P.S.2 I Brygada 4. DP (nacjonaliści) - 27 lipca

P.S.3 we własnej fazie ruchu

mrtomek99
Szeregowy

Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

W grze, po stronie republikanów, występują dwie jednostki milicji posiadające 0PR i 1PS. Nie występują one w żadnym scenariuszu.
Kiedy i jak jest przewidziane ich użycie?

Wojciech Zalewski
Genera? (wydawca)

Wysłany: Sob 16 Lut, 2019   

w wariantach opcjonalnych dla innych scenariuszy

kromka
Kadet

Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Wedle tabelki rzekę Elbro piechota można przekroczyć kosztem 3 pkt ruchu, a kawaleria artyleria i czołgi tylko po mostach.

Jaki jest koszt przekroczenia rzeki Elbro przez piechotę po moście?
Piechota może się wycofać po walce przez Elbro ?

Grisznak
Porucznik

Wysłany: Pią 31 Maj, 2019   

kromka napisał/a:
Wedle tabelki rzekę Elbro piechota można przekroczyć kosztem 3 pkt ruchu, a kawaleria artyleria i czołgi tylko po mostach.

Jaki jest koszt przekroczenia rzeki Elbro przez piechotę po moście?
Piechota może się wycofać po walce przez Elbro ?

Taki jak droga, której strony łączy most. Jeśli jej nie ma to 1 PR.
Tylko przez most, poza tym Ebro jest traktowana jak duża rzeka dla potrzeb odwrotu.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

TomEn
Kadet

Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

Moim zdaniem lotnictwo faszystów jest w tej grze trochę za słabe - zdarzało mi się, że przez całą rozgrywkę zniszczyło może 1 czy 2 mosty, co nie wpływało za bardzo na przebieg gry, bo republikanie mają ich wystarczająco dużo, by rozstawiać nowe.

mrtomek99
Szeregowy

Wysłany: Sob 13 Lip, 2019   

Też to stwierdziłem, dlatego zmodyfikowałem tabelę niszczenie obiektów dając więcej Z oraz opcję uszkodzenia mostu. Dużo lepiej się grało, tym bardziej że mogłem czasem wykorzystać lotnictwo do ataków na wojska a nie tylko atakować jeden i ten sam most który w żadnej turze ,,nie chciał się dać zniszczyć"

Odpowiedz do tematu