Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bovington
Autor Wiadomość
Winters
Plutonowy

Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   Bovington

Najlepsze muzeum czołgów na świecie (jeśli chodzi o organizację, sprzętu jest więcej tylko w Kubince). Pojazdy - z możliwością wejścia do wnętrza - od Mark I (na chodzie!) po Challengery.

Można tam spędzić spokojnie cały dzień. Mnóstwo atrakcji i eventów. Szczególnie w wakacyjne weekendy są pokazy walki z użyciem czołgów (równiez historycznych). Mają na chodzie Tygrysa I zdobytego w Tunezji.

Jest możliwość zapisania się do klubu miłośników/fanów muzeum. MOżna tez zapisac sioe do grup rekonstrukcji i pobiegać np. z Mark I.

Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że muzeum jest na terenie CZYNNEGO i najstarszego na świecie poligonu pancernego. W trakcie zwiedzania na zewnątrz slychac często ryk silników i strzelanie :roll: Dodatkowo Challengery jeżdżą tam po ulicach miasteczek - są tam śmieszne znaki drogowe "watch out tanks". Sam widziałem Challengera jak gnał po asfaltowej drodze z prędkością ok. 60 km/h - niesamowity widok!

Jedynym minusem jest dojazd - całkiem na uboczu - jak to poligon.

Trzeba kupić bilet z Londynu do Wool (ok. 3,5 godz, jazdy pociągiem). Z Wool pieszo, albo taksówką do muzeum (parę kilometrów ale okolica bardzo ładna - szczególnie na jesieni).

http://www.tankmuseum.org/

Gość

Wysłany: Nie 06 Cze, 2010   

http://picasaweb.google.p...useumBovington#

Albumik z tegorocznej wizyty.

dakorps
St. szeregowy

Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

Miałem przyjemność odwiedzić to miejsce kilka lat temu. Potwierdzam wszystko, co napisał Winters - absolutnie wyjątkowe miejsce! Spacerek z Wool przy takim krajobrazie to czysta przyjemność, tym bardziej, że po drodze minął mnie Challenger ;) Przyznam się, że do momentu, kiedy go zobaczyłem, nie miałem pojęcia co tak paskudnie hałasuje. Dało mi to jakieś wyobrażenie, jaki hałas musiał towarzyszyć atakowi np. 100 czołgów podczas II Wojny Światowej, kiedy to silniki były bez wątpienia jeszcze głośniejsze.

Mnie najbardziej urzekł Koenig Tiger. Człowiek czuje się jak maskotka przy tym kolosie. Znajdujący się niedalego niego KW 1 robi również duże, choć nieporównywalne z Tygrysem wrażenie.

Polecam. Szczególnie tym, którzy jak ja wówczas, mają bezpłatne wyjazdy zagraniczne koleją z racji pracy w PKP ;) .

PzKpfw II Luchs
Kadet

Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Wybieram się tam w ciągu kilku tygodni, mieszka całkiem niedaleko :) Ostrzę sobie kiełki na japońskie cudeńka!

Odpowiedz do tematu