To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

WIELKI ATLAS KAMPANII FRANCUSKIEJ 1940 - Wielki Atlas Kampanii Francuskiej 1940 roku

Wojciech Zalewski - Pią 30 Mar, 2018

staram się, być może w tym roku mi się uda.
Delwin - Wto 15 Sty, 2019

Oj, przydałoby się. Czytam teraz o kampanii francuskiej co mi tylko wpadnie w ręce i bez mapy jak bez ręki...
Bukow - Wto 29 Sty, 2019

Delwin napisał/a:
Oj, przydałoby się. Czytam teraz o kampanii francuskiej co mi tylko wpadnie w ręce i bez mapy jak bez ręki...

mam to samo. Dobre opracowania wojskowe mają poważne braki w mapach. ciężko się zorientować jak wygląda sytuacja jednostki o której się czyta i gdzie danym dniu w ogóle jest.

dixie - Śro 30 Sty, 2019

Bukow napisał/a:
Delwin napisał/a:

mam to samo. Dobre opracowania wojskowe mają poważne braki w mapach. ciężko się zorientować jak wygląda sytuacja jednostki o której się czyta i gdzie danym dniu w ogóle jest.

Czyli nie są takie dobre. Tekst to nie wszystko.
Czasem jest to efekt cięcia kosztów, ale wg mnie to droga donikąd, bo kłaniając się mniej zasobnym, wydawca wypina się na bardziej wybrednych.
A można by dać zwykłą sztabową "setkę" jak p. Tym do książki o 1DPanc w Normandii. Tylko kto dziś jeszcze potrafi takie mapy czytać? :>