To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

System 'Kampanie I Wojny Światowej' (K-1) - Polska 1920

Wojciech Zalewski - Pon 16 Gru, 2013
Temat postu: Polska 1920
Pierwszą z serii gier w tym systemie będzie POLSKA 1920.
Ponieważ autor przystąpił do przygotowywania scenariuszy, spokojnie możemy zaprezentować okładkę.
Scenariusze:
Warszawa, 15 sierpnia,
Niemen
Kijów
Lwów
Gra w systemie brygadowo-dywizyjnym, mapa strefowa.
1 etap = 1 dzień

Krzysiek - Pon 16 Gru, 2013

Bardzo fajny pomysł z tą grą z pewnością ją kupię :lol:
Wojciech Zalewski - Pon 16 Gru, 2013

przygotowujemy na sierpień 2014.
Wojciech Zalewski - Pią 20 Gru, 2013

mapa nr 1, Ofensywa Kijowska, 1 Armia Konna
Krzysiek - Sob 21 Gru, 2013

Mapa pierwsza klasa no i okładce też nic nie brakuje, mam też pytanie czy do każdego scenariusza będzie oddzielna mapa ? a swoją drogą wydaje mi się że ta gra mogła by być wydana również w systemie WB - 95 co na to redakcja ?
Wojciech Zalewski - Sob 21 Gru, 2013

Gra jest w systemie dywizyjno-brygadowym, obejmuje całą Polskę i częśc Ukrainy, Litwy itd. By to zmieścić musi być w systemie K-1
Tak mapy są 4, dwie z nich można połączyć by zagrać wspólny scenariusz: Warszawa-Lwów, pozostałe dwie są oddzielnymi grami.

Krzysiek - Sob 21 Gru, 2013

Hmm tak racja obszar jest za duży do WB - 95 :cry:
QJ - Czw 26 Gru, 2013

Nareszcie coś się w systemie ruszyło. Nieżle się zapowiada chociaż teatr jakby znany :mrgreen: ale tytułu na pewno nie przegapię a tym czasem może jakieś fotki :?:
Wojciech Zalewski - Czw 26 Gru, 2013

Grę planowałem na lipiec sierpień 2014
Ale już mam informację dosłownie z całego świata, że przydałoby się wcześniej wydać by wszędzie dotarła, Postaram się szybciej projekt zrealizować.

Krzysiek - Pią 27 Gru, 2013

Ja się nie dziwię temu zainteresowaniu w końcu to 20 decydująca bitwa w dziejach świata
Paweł Sulich - Pią 27 Gru, 2013

Osiemnasta ;) Według zestawienia E. V. D'Abernona:

http://pl.wikipedia.org/w...rii_%C5%9Bwiata

Wojciech Zalewski - Pią 27 Gru, 2013

dodał trzy wedle uznania :)
Krzysiek - Pią 27 Gru, 2013

oj sorki tak tak miałem na myśli że jedna z 20-tu najważniejszych :oops:
hofner - Sob 04 Sty, 2014

Kto jest autorem gry ?
Wojciech Zalewski - Nie 05 Sty, 2014

Jarosław Stryjek, Wojciech Zalewski
pablo8019 - Sob 25 Sty, 2014

Super, czekamy zatem na jej ukazanie się a wcześniej być może na jakieś "zwiastunowe" zdjęcia ;)
O'nell - Nie 26 Paź, 2014

Wiadomo kiedy się ukaże?
Wojciech Zalewski - Śro 09 Wrz, 2015

styczeń/luty 2016
Grisznak - Śro 09 Wrz, 2015

Moja propozycja racjonalizatorska - podzielić mapę na numerowane regiony (odpowiadające np. województwom) i przy rozstawieniu wojsk podawać obok nazwy powiatu także numer regionu, np:
- Zakroczym (5)
- Dubno (8)
W ten sposób jeśli ktoś nie zna na pamięć geografii Polski, zwłaszcza tej wschodniej, to przynajmniej będzie wiedział, w jakiej okolicy szukać danej miejscówki.

Wojciech Zalewski - Śro 09 Wrz, 2015

tak zrobiliśmy w Ukrainie 1941. W Polsce 1920 na mapie naniesiemy oznaczenia (jak w Kursku), gdzie i co stoi. Dyskutowaliśmy o tym przyznaje, ale chcę uczyć młodcyh ludzi także geografii Polski oraz lokalnych patriotyzmów
PS
jak ktoś chce nanieść swój dom, prosze pisać, a ja mikroczcionką naniose tak by tylko on wiedziął o mikrodruku :)