To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

System 'Kampanie II Wojny Światowej' (K-2) - Propozycje scenariuszy w K-2

Khamul - Nie 21 Sie, 2011
Temat postu: Propozycje scenariuszy w K-2
Tak się zastanawiałem, skoro w W-39 powstała Warszawa 1920, to może na mapie i systemie do Polski 1939 dałoby się zagrać w wojnę polsko-bolszewicką (np. kontruderzenie znad Wieprza)? "Rok 1920" był wydany już bardzo dawno temu i może czas odświeżyć temat jako dodatek do TiSu?

Poza tym jeszcze myślałem o wspomnianym w instrukcji do Polski 1939 ataku na Niemcy w 1935 roku - może wtedy pojawiła by się mapka z brakującą częścią Wielkopolski :P .

O Czechosłowacji i Bałkanach nie wspominam, bo o tym już była mowa dawno dawno temu ;) .

Wojciech Zalewski - Nie 21 Sie, 2011

Czechosłowację planujemy zrobić. Pierwsze przymiarki już są w tym temacie robione. Co do Wielkpolski, to pewnie tez się kiedyś ukaże, choć scenariusze z 1935 byłyby praktycznie niegrwalne niestety. To widac po walkach w Prusach Wschodnich. Wgryżć się w nie nie jest tak łatwo.
Khamul - Nie 21 Sie, 2011

WZ napisał/a:
choć scenariusze z 1935 byłyby praktycznie niegrwalne niestety. To widac po walkach w Prusach Wschodnich. Wgryżć się w nie nie jest tak łatwo.

To fakt, próbowałem ataku na Prusy, po kilku etapach zrezygnowałem, ale scenariusz był dobry o tyle, żeby zobaczyć jak hmm... nierealne to było.

Wojciech Zalewski - Nie 21 Sie, 2011

Mnie się zawze podobają opowięsci róznych "autorów" rozgrywania kampanii w Polsce w 1939, zawsze lepszych od Rydza-Śmigłego. A jak przychodzi do konfrontacji nad mapą to kiszka :)
David von Bromberg - Pon 05 Wrz, 2011

A czy będzie jakiś scenariusz ukazujący wojnę z Litwą ? Przeciez to była jedna z najbardziej prawdopobnych wojen, która mogła wybuchnąć w międzywojniu. Wystarczy użyć map do "Barbarossy" i napisać scenariusz.