To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

Plany wydawnicze - XVII wiek

Zed Zediculus - Śro 23 Kwi, 2008
Temat postu: XVII wiek
Witam!

Mam pytanko: czy Wydawnictwo planuje wydawać gry z okresu wojen Polski ze Szwedami, Turkami i Rosjanami?
Np. nowe wydanie Kircholmu (skoro Grunwald ma nową edycję tp czemu nie Kircholm), może taka Cecora?

Wojciech Zalewski - Śro 23 Kwi, 2008

Jestem zdecydowanie za zrobiemiem Kirholmu i Wiednia. Jęsli nikt się ie zgłosi z systemem, mamy juz pewne projekty w tym względzie - nie zaprzeczamy.

To bardzo mnie ucieszyłeś! :D

Mam nadzieję, że będzie to zupełnie inny system niż dragonowski żeby nie powielać. A wiadomo kto miałby być twórcą/twórcami gry?

Na razie wykonam unik przed odpowiedzią :) , ale tak jak napisałeś będzie to nowy systemem, dla epoki
Hugstyggr - Śro 23 Kwi, 2008

A jednak! :) Bardzo mnie to cieszy. Jakiś ciekawy systemik plus grafika jak w średniowieczu i będzie bajka. :)

Do tego fajne zasady husarii, kontrolowane ucieczki rajtarów, no i Tatarzy i będzie git :) 8)
maciunia - Śro 23 Kwi, 2008

No, ja również czekam z niecierpliwością na jakąś grę z tego okresu, przez TIS zaniedbanego niestety. Gorąco kibicuję temu projektowi!
Yeti - Śro 23 Kwi, 2008

XVII wiek świetny pomysł walki ze szwedami, turkami. :D Moze jakby się jeszcze kiedys udało to nie tylko wojny polskie ale też np wojna trzydziestoletnia.
Co do kircholmu mam wątpliwosci czy udało by sie oddać to tak aby z 1 strony polacy nie byliby zbyt silni a z 2 aby mieli szanse wygrac z o wiele liczniejszymi szwedami. Nie wiem jak było w dragonowskiej wersji więc może się udać.
Liczę że będzie to koejny świetnu system w waszym wydaniu :D

Pan P. - Śro 23 Kwi, 2008

Ja bym nie powtarzal bitew wydanych przez Dragona, zwlaszcza ze Kircholm jest swietny. Jest tyle innych bitew tego okresu.
Hugstyggr - Śro 23 Kwi, 2008

Dokładnie. Lepiej pójść do przodu i zrobić jakąś nową bitwę. Na reedycję Kircholmu będzie jeszcze czas. :wink:

popieram kierunek
Kircholm spokojnie mozna reedytowac w TiS

Zed Zediculus - Czw 24 Kwi, 2008

Ja proponuję Cecorę 1620. Fajna bitwa, fajni Turkowie. Bitwa nad rzeką, dużo manewrów. Szarża hetmana Żółkiewskiego :)
maciunia - Czw 24 Kwi, 2008

A może coś z powstania Chmielnickiego? Tak nasza swojska wojna..
Anonymous - Czw 24 Kwi, 2008

Generalnie teamtow nie zabraknie - mamy cala trylogie sienkiewiczowska do przerobienia - wojne z Turkami, MOskwa, Chmielnickim i Szwedami. Jak bylem przeciwny wydawaniu Grunwaldu tak samo bede przeciwny wydawaniu Kircholmu czy Wiednia. Jest jeszcze sporo innych bitew gdzie mozna sie bedzie pokusic o zmiane historii.
Nico - Czw 24 Kwi, 2008

Dobrą opcją by było wydanie np. czterech bitew w jednej grze z tej samej wojny. Dwie mapy dwustronne zrobić. Nawet za cenę droższej gry będzie to bardziej atrakcyjny produkt :) .
Hugstyggr - Czw 24 Kwi, 2008

Świetny pomysł. :) A może 4 plansze 50x70 i co za tym idzie mniej żetonów? Takto rozgrywka byłaby dużo szybsza i przyjemniejsza.
Lipa - Pią 25 Kwi, 2008

Popieram Profesa. Moim zdaniem lepiej wydać coś nowego (mamy bardzo duzy wybór) niż odgrzewać starsze produkty (skądinąd moim zdaniem dobre, lub bardzo dobre).
Archanioł - Sob 03 Maj, 2008

Tak naprawdę wiele zależy od założeń systemu. I to będzie determinować jakie bitwy będą się nadawać na grę a jakie nie.