To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Taktyka i Strategia - Forum

Muzea - Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Jan Zumbach - Wto 05 Lut, 2008
Temat postu: Muzeum Lotnictwa w Krakowie
Byłem, naprawdę polecam. Najwięcej uwagi warto poświęcić ekspozycji znajdującej się nie pod gołym niebem, ze względów oczywistych prawdziwe perełki, jak jedyny na świecie oryginalny PZL P11c trzymane są w hangarach. Natomiast ekspozycja pod gołym niebem, czyli tak zwana Aleja Migów to jak można wywnioskować z nazwy to składowisko nierzadko zardzewiałego złomu, który niegdyś był trzonem polskiego lotnictwa.

Wizyta w tym muzeum to naprawdę świetnie spędzony czas. Jeszcze raz b. polecam i pozdrawiam.

historyk - Wto 05 Lut, 2008

Ja również polecam. widok PZL P11c i Spitfire nie do zapomnienia. Zniesmaczyły mnie jednak warunki przetrzymywania tych perełek :? Jeśłi pojedzie się do znaczącego muzeum, choćby w Czechach, to tam warunki lokalowe wyglądają o niebo lepiej. Byłem w muzeum TATRY... trzykondygnacyjny budynek, projekcje multimedialne, wszystko wyśmienicie wyeksponowane i oświetlone.
Jak zobaczyłem zawilgocone hangary muzeum... :oops:

DJ.Kawalino - Nie 06 Kwi, 2008

Naprawde piekne muzeum. Warto zwiedzic. Bylem tam 4 razy i jeszcze bym chcial. Najlepiej zwiedzic podczas pikniku lotniczego. Ale strasznie wtedy duzo ludu.
szogun999 - Nie 12 Paź, 2008

Też byłem i zgadzam się, że w tej chwili ich największym problemem jest brak miejsca. Widziałem jednak dość intensywne prace budowlane, według tablic informacyjnych powstaje właśnie nowy kompleks muzealny, więc przy odrobinie szczęścia problem braku miejsca zniknie.
Poniżej link do mojej galerii z wizyty w sierpniu br.
http://www.flickr.com/pho...57607016553685/